تبلیغات
سینما - در حاشیه جشنواره فیلم فجر
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !


پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
کدام یک را بیشتر دوست دارید
آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما

 

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز : [cb:stat_today_view]

بازدید های دیروز : [cb:stat_yesterday_view]

كل بازدیدها : [cb:stat_total_view]

كل مطالب : [cb:stat_total_post]

كل نظرات :

شنبه 8 بهمن 1384
در حاشیه جشنواره فیلم فجر
مجتبى راعى
۱- بزرگ ترین مزیت جشنواره فجر آن است كه هر سال یك بار تمامى نگاه ها را به سینماى ایران معطوف مى كند و نمى گذارد سینما از یاد كسانى كه در طول سال مشغله فراوانى دارند برود!
در كنار كسانى كه حساسیت فرهنگى دارند اهالى سیاست هم این امكان را پیدا مى كنند كه یك بار در سال به تماشاى ویترین سینماى ایران بنشینند و این همیشه موجب برخوردهاى شیرین و گاه تلخ با سینماى ایران شده است و تلخى برخى برخوردها كم كم باعث شده كه اهالى سینما بیشتر به فكر حفظ اصلى سرمایه خود یعنى سینما باشند تا مسائل سیاسى.
۲- بضاعت سینماى ایران سالى ۵۰ تا ۷۰ فیلم است كه سال ها است تكرار مى شود و همین فیلم هاى كاملاً قابل اعتناى آن، به تعداد انگشتان دست بوده است و به یاد داشته باشیم كه هالیوود براى ۱۰ تا ۲۰ فیلم قابل اعتناى خود سالى هزار فیلم و حتى بیشتر مى سازد.
بضاعت سینماى ایران براى بسیارى بسیار رشك برانگیز است براى اینكه مى دانند این بضاعت را به آسانى نمى توانند به دست بیاورند.
در ایران هم بیست سال جشنواره، بیست سال سینما و بیست سال تلاش عده اى از فرزندان این ملت در تخصص هاى مختلف باعث این بضاعت شده است و این نیروى متخصص یك سرمایه ملى است.
۳- اخیراً شاهد هستیم كه رئیس جمهور و هیات دولت به استان هاى مختلف سفر كرده و مشكلات آنان را از نزدیك بررسى مى كنند و با تخصیص بودجه هاى بزرگ امید حل این مشكلات را به وجود مى آورند.
آقاى رئیس جمهور! در ایران استانى است به نام فرهنگ كه با احتساب فارسى زبانان، بیش از كشورمان جمعیت دارد. مركز این استان سینماست و جشنواره ویترین این شهر است و به واسطه نبودن امكان نمایش ارتباط این مركز استان با استان هاى نزدیك قطع است و حیات این شهر به همین ارتباط بستگى دارد چراكه وقتى فیلمى نمایش داده نمى شود گویى ساخته نشده است!
آقاى رئیس جمهور! اگر این بنیه تخصصى سینمایى رشك برانگیز از بین برود یك خزان ملى اتفاق افتاده است. اهالى سینما قول انتخاباتى شما مبنى بر حمایت از سینما را به فال نیك مى گیرند و منتظر مى مانند شما هیات دولت را كه قطعاً به خاطر مشغله كارى فراوان به سینما نمى روند یك بار به مركز استان فرهنگ كشور بیاورید و بودجه اى را به بیش از ۷۰ میلیون جمعیت آن اختصاص بدهید و تصمیمى بزرگ و مهم براى امكان نمایش در این استان ها در نظر بگیرید و رابطه این مركز استان را با اهالى استان برقرار كنید.
یادمان نرود دیگران با وسایل مختلف منجمله ماهواره هایشان به فكر اهالى این استان هستند.
نوشته شده توسط محمد ساعت 03:01 ق.ظ موضوع مطلب :‌ عمومی ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()